Fierce Firearms ROG300PRC24BF Carbon Rogue Full Size 300 PRC 3+1 24" Carbon Fiber Hand Lapped/Match Grade Threaded Barrel, Black Cerakote Steel Receiver, Forest Camo Fierce Rogue Carbon Fiber Stock
Be the first to leave a review!
product code:ROG300PRC24BF
UPC:853418900482
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 300 PRC
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Trigger Adjustable Bix'n Andy Dakota
Safety Lever
OAL
Weight 5.80 lbs
Stock Description Fixed Fierce Rogue Stock
Metal Finish
Twist 1:9"
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Steel
Sights
Barrel Length Range 24" to 24.99"